Kas notika? Kas bija Mārtiņš Bunkus? Zvērināts advokāts.

KAS BIJA MĀRTIŅŠ BUNKUS?

Mārtiņš Bunkus bija zvērināts advokāts ar vairāk nekā 18 gadu profesionālu darba pieredzi. Viņš vadīja veiksmīgu advokātu biroju, kā arī bija valsts amatpersona – maksātnespējas procesa administrators.

Savā praksē Mārtiņš nereti uzņēmās apjomīgas un sarežģītas lietas, kas bija saistītas ar uzņēmumu restrukturizāciju un lielu investīciju projektu īstenošanu, kā arī pārstāvēja klientus būtiskās tiesvedībās. Viņam bija padziļinātas zināšanas kredītiestāžu un finanšu tirgus regulējumā.

Savā pēdējā dzīves posmā M. Bunkus aktīvi iestājās, lai Latvijas banku vides sakārtošanas process noritētu valstiski izdevīgi nevis tiktu izmantots ieinteresēto personu savtīgo interešu īstenošanai.

Vienlaikus M. Bunkus turpināja strādāt ar maksātnespējīgu uzņēmumu administrēšanu. Viņš bija aktīvs oponents minētajos procesos iesaistīto personu iespējami pretlikumīgajām darbībām.

 

Mārtiņš Bunkus

SLEPKAVĪBA

2018. gada 30. maijā ap plkst. 8.40 no rīta Aizsaules ielā 1, Rīgā, Latvijā, M. Bunkus tika nošauts. Slepkavība notika gaišā dienas laikā publiskā vietā, kad M. Bunkus ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem, kas atrodas netālu no Valsts policijas galvenās ēkas.

Šāda brutāla valsts amatpersonas un tiesu sistēmai piederīgas personas slepkavība ir vēl nebijis noziegums ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas Savienības pastāvēšanas pēdējās desmitgades laikā.

Policijas publiski paustā informācija liecina, ka noziegumu paveikuši vismaz divi cilvēki un slepkavībā izmantots automātiskais ierocis.

Policija norādīja, ka viena no galvenajām versijām ir, ka M. Bunkus slepkavība saistīta ar viņa profesionālo darbību un iepriekš rūpīgi izplānota. Policija apstiprināja, ka

nozieguma pastrādāšanā izmantota furgona tipa automašīna «Volkswagen» LT oranži sarkanā krāsā ar dubultkabīni un kravas kasti,

kurai bija uzmontēts sarkanas vai oranžas krāsas tents. Automašīnai bija uzliktas viltotas valsts reģistrācijas numuru zīmes JD 5960. Minētais transportlīdzeklis neilgi pēc slepkavības tika atrasts degam netālu no slepkavības vietas – pie krematorijas un dzelzceļa sliedēm.

Notikuma vieta Aizsaules iela 1Foto: LETA

Notikuma vieta Aizsaules iela 1Foto: LETA

Noziegumā izmantotā automašīna pēc sadegšanasFoto: Valsts policija

Noziegumā izmantotā automašīna (līdzīga)Foto: Valsts policija

Noziegumā izmantotais statīvsFoto: Valsts policija

Noziegumā izmantotais statīvsFoto: Valsts policija